Jak na vlastní web?
Vlastní webovou stránku potřebuje v dnešní době kdekdo. Potřebují ji podnikatelé, potřebují ji úřady, potřebují ji politici, obchodníci, školy, dopravci, majitelé galerií a kdo ví, kdo všechno ještě.
Totiž já vlastně vím, kdo všechno ještě. Webové stránky potřebují všichni, kdo světu něco nabízejí, kdo se musí prezentovat, aby si jich klienti všimli, a také ti, kdo to sice nepotřebují, ale přesto nechtějí upadnout v zapomnění, chtějí hlásat do světa cokoliv, ať už to důležité je nebo není.
Mít vlastní web se stává pomalu nutností. Bez toho člověk leda tak paběrkuje a žije osaměle v ústraní.
Ovšem… paběrkovat a žít v ústraní může vlastně i tehdy, když web má. Protože ono nestačí svou stránku pouze mít. Taková stránka musí být také k nalezení, což v současnosti, kdy je na internetu kdeco v míře víc než hojné, není rozhodně automatickou záležitostí.
Člověk si prostě musí založit web, který slouží tak, jak by sloužit měl. K prezentaci. K úspěšné prezentaci.
Ovšem jak k takovému webu přijít? Jak to udělat, aby ho člověk měl? Když mu tento pochopitelně není dán už po narození do vínku a není mu ani později automaticky přidělen stejně jako třeba pro změnu papírový glejt na život, tedy občanský průkaz?
Jak si jenom pořídit ?
Je vlastně několik způsobů, jak tuto věc získat. A je jenom na každém z nás, jakou z nabízených možností využít.
Lze se třeba obrátit na nějako IT firmu. Která se sice vyzná a člověku vyhoví, jenže ani tato není vševědoucí a je tudíž před návštěvou této třeba vědět, co všechno a co přesně tam chcete mít. Protože jinak ajťáci vytvoří takový web podle svých vlastních představ a je možné, že to nebude přesně to, co byste očekávali. A utratit desetitisíce korun za něco, co nevyhovuje, není právě šťastné řešení.
Člověk si pak může web vytvořit klidně i sám, i to jde. Ovšem vyžaduje to, aby už měl aspoň nějaké ty zkušenosti, aby věděl, jak na to. Pak už třeba stačí jenom zaplatit grafika, aby to bylo přitažlivé, ovšem ani ten vlastně nemusí být zapotřebí. K tomuto je potřeba mít ještě doménu a prostor, kde web poběží, a už je to napůl hotovo.
Anebo se lze obrátit na někoho ze známých, kdo už svůj redakční systém má a prodává ho nebo pronajímá, a to je ta nejjednodušší a také nejlevnější možnost.
Pak už je třeba jenom učinit, aby stránka byla vidět, aby nezapadla v záplavě kdečeho. Je tedy záhodno registrovat tuto do různých katalogů, nabídnout spolupráci webům s podobným obsahem a své stránky pravidelně aktualizovat.
A je to. Máte svůj web. A konečně začínáte virtuálně žít. A o život jde především.